Każdy mniej więcej wie, jak działa normalny grzejnik - woda oddaje ciepło profilom grzewczym, a one z kolei przekazują temperaturę pomieszczeniu. Technologia ta używana jest od wielu lat i sprawdza się w naszych domach. Wszystko jednak da się zrobić lepiej i nie inaczej jest w przypadku grzejników. Firma Luxrad w części swoich produktów stosuje system Wulkan, czyli system związany z ruchem powietrza i ciepła.

Wulkan - technologia grzewcza
Wulkan - technologia grzewcza

Elementarnymi elementami grzejnika są profile grzewcze. Wulkan polega na tym, że w elementach grzewczych znajdują się dwuścienne rurki. W nich nie ma ani grama wody, za to znajduje się wolna przestrzeń wypełniona powietrzem z naszego pomieszczenia.

Natomiast w przerwie między ściankami znajduje się obszar wodny, który nazywany jest „płaszczem wodnym”, nagrzewa on pustą przestrzeń, z czego w efekcie wychodzą malutkie „kominki”. System ten polega na znanej w przyrodzie procesowi konwekcji. Ciepłe powietrze prze ku górze, dzięki temu od dołu profilu do grzejnika wchodzi zimne, a dzięki ogrzewaniu wodą wychodzi bardzo ciepłe ku górze i reszcie pomieszczenia.

Grzejnik wykonany w technologii Wulkan
Grzejnik wykonany w technologii Wulkan

Dzięki zastosowaniu naturalnej metody, która w naturze funkcjonuje od eonów, człowiek znalazł sposób na zwiększenie mocy grzewczej grzejnika bez zwiększania powierzchni produktu. Firma Luxrad sama przyznaje, iż kaloryfery wykonane w tej technologii znajdują się w specjalnym miejscu w portfolio przedsiębiorstwa.

Przykładowe grzejniki korzystające z technologii Wulkan:

 

Grzejniki LUXRAD - 2014 / 2021