Każda instalacja różni się zależnie od domu czy mieszkania i aby móc podłączyć grzejnik musimy dobrać odpowiednie zawory oraz odpowiedni rozstaw w grzejniku. Dla ludzi niezapoznanych z tym tematem może wydawać się to bardzo skomplikowane. Nic bardziej mylnego, tematu podłączenia grzejnika nie ma powodu, aby się obawiać a dla naprawdę skomplikowanych podłączeń można poprosić o pomoc fachowca. W tym artykule dowiesz się o oferowanych przez Luxrad podłączeń, ale trzeba mieć na uwadze, że nie wszystkie podłączenia są dostępne dla wszystkich modeli.

podlaczenie calido luxrad

Podstawowymi podłączeniami do grzejników od Luxrad są boczne na różne sposoby, przede wszystkim boczne lewe i boczne prawe, krzyżowe lewe i prawe oraz dolne kolektorowe z lewej do prawej i odwrotnie.

boczne

Opcjonalnymi podłączeniami są dolne 50 mm pośrodku, po lewej albo prawej. Jest to podłączenie, które coraz częściej pojawia się zwłaszcza w nowym budownictwie. Słynie z dużej swobody montażu oraz nie zmusza do zmian układu zasilania.

dolne 50

W przypadku grzejników łazienkowych to podłączenie dolne po szerokości jest tym standardowym, jak również krzyżowe z powrotem na górze.

dole lazienkowe

Również w przypadku łazienkowych możemy postawić na nowoczesne podłączenie dolne 50 mm.

dolne 50 lazienkowe

Boczne znajduje się w tym przypadku w opcjonalnych, ustępując miejsca dolnym.

boczne lazienkowe

Ostatnim podłączeniem jest przez kolektor, które znajdziemy jedynie przy łazienkowych. Woda wpływa tutaj od dołu i wypływa z góry w tym samym kolektorze.

przez kolektor

Grzejniki LUXRAD - 2014 / 2024